UFO

.:: UFO - skutočnosť alebo výmysel? ::.Neidentifikovateľné lietajúce objekty známe pod skratkou UFO...

(z anglického Unidentified Flying Objects) pozorovali po celom svete mnohí ľudia od astronautov a  polotov až po farmárov a policajtov. Tieto tajomné objekty odfotografovali a nafilmovali (hoci mnoné z fotografií neskôr odmietli ako podvrhy), napísali o nich medzinárodné konferencie. Ale čo sú a odkiaľ pochádzajú? Existujú vlastne vôbec alebo sú to jednoducho výplody ľudskej fantázie?

   UFO - príbehy - foto dokumentácia 

 

V januári 1948 záhadne zmizol americký vojenský pilot, ktorý sa pokúšal priblížiť k "neidentifikovateľnému objektu" v Kentucky. Podľa jeho hlásenia bol predmet "kovový" a dosahoval "obrovské rozmery". Vojenské letectvo odmetlo všeobecne rozšírený názor, že lietadlo s pilotom zostrelil lietajúci tanier. Naopak, tvrdilo, že pilot pokladal za lietajúci tanier planétu Venušu.

Ako roku 1966 odhalil prieskum verejnej mienky, neuveriteľný počet päť miliónov Američanov sa nazdával, že niekedy pozorovali lietajúci tanier. Niektorí z týchto ľudí nepochybne videli dokonale neškodný meteorologický balón, svetlá na lietadle alebo nezvyčajnú oblačnú formáciu a ich predstavivoť sa postarala o zvyšok. Ale hádam nemohlo podľahnúť ilúzii celých 5 miliónov?

 

Blízke stretnutia...

*Čo sa pre policajného strážnika Lonnieho Zamoru začalo ako obyčajná naháňačka autami, skončilo sa ako nezvyčajné stretnutie s bytosťami z inej planéty. Stalo sa to 24. apríla 1964 v mestečku Socorro v americkom štáte Nové Mexiko. Strážnik Zamora prenasledoval motocyklistu, ktorý porkročil povolenú rýchlosť, keď zazrel, ako dva kilometre odtiaľ klesá k zemi nezvyčajné teleso. Prestal prenasledovať motocyklistu a sústredil pozornosť na záhadný objekt. Hneď mu bolo jasné, že to musí byť UFO. Neskôr vo svejej správe opísal stretnutie s neznámou vesmírnou loďou na kraji mesta. Dosahovala zhruba veľkosť pemerného auta, mala oválny tvar a bola vyrobená z akéhosi lesklého kovu. Pre nej stáli dve čudné humanoidné postavy veľké asi ako desaťročné deti. Keď sa strážnik Zamora vrátl k auto a ohlásil, na čo narazil, obe bytosti vošli do svojej kozmickej lode a ráchlo sa s ňou vzniesli do výšky. Jediné, čo po nej zostalo, bol malý kruhovitý kráter na zemi...

*O rok neskôr v južnom Francúzsku istý pestovateľ levandule zabadal na svojom poli dve drobné postavy. stáli vedľa objektu "asi takého veľkého ako renaultka". V presvedčení, že sú to miestni chlapci, ktorí mu prišli kradnúť vzácu úrodu, sa rozbehol k nim, že ich odoženie. Už bol takmer pri nich, kdeď sa jeden z nich obrátil k nemu a namieril naňho akýsi čudný prístroj. Farmár tvrdil, že v tej chvíli zostal paralyzovaný, kým obe drobné postavy nastúpili do vozidla a odleteli.
Bolo to len ďalšie z celého radu údajných pozorovaní UFO? V prvom okamihusa zdalo, že áno, a nik sa tým hlbšie nezaoberal. Ne tento príbeh mal nečakanú dohru. Po nejakom čase pestovateľovi levandule ukázali fotografiu modelu vyrobeného na základe opisu strážnika Zamoru, ktorý rok predtým videl UFO v Novom Mexiku. Farmár okamžite spoznal dopravný prostriedok a upadol do hlbokého šoku, z ktorého sa dlho nemohol spamätať. Je možné, že obaja muži videli tú istú vesmírnu loď? Kde sa ukáže nabudúce?

 

*Na úsvite 24. októbra 1967 dvaja policajní strážnici v anglickom grófstve Devon prenasledovali rýchlo letiaci záhadný objekt, ktorý sa ponášal na obrovský svietiaci kríž. Naháňačka trvala takmer hodinu. Na tlačovej konferencii zvolanej po tejto udalosti obaja muži povedali, že objekt vyzeral ako "kríž posiaty hviezdami, ktorý sa trblietal a na všetky strany vyžaroval svetlo". Jeden z policajtov dodal: "Zdalo sa nám, že nás pozoruje a nechce sa dať chytiť. Tá vec vedela, že ju prenasledujeme."
Britské ministerstvo obrany tvrdilo, že záhadný objekt bolo v skutočnosti obrovské tankovacie lietadlo amerického vojenského letectva nasadené v akcii. Pravda, podľa iných zdrojov v tom čase nebol ani jeden z takýchto tankerov vo vzduchu

 Pôvodný zdroj uverejneného článku: UFO - Unidentified Flying Objects
http://ufo.jack.sk

 Originálny článok:  http://ufo.jack.sk/unos

Únos?

"Uniesli nás mimozemštania," tvrili dvaja robotníci 12. októbra 1973 v americkom štáte Mississippi. Obaja muži, Charles Hickson (42 r.) a Calvin Parker (19 r.) boli práve na rybačke, keď sa odohral sponímaní incident. "Bolo to hrozné," povedal pán Hickson pre reportéra denníka The Daily Mystery. Obaja tvrdili, že ich dopravili na palubu UFO vajcovitého tvaru, ktoré sa znieslo z oblohy a zostalo visieť asi meter nad hladinou rieky. Na palube ich tri humanoidné tvroy podrobili dôkladnej prehliadke. Pán Hickson povedal, že ich tam držali asi dvadsať minút. "Potom si nás ešte odfotili," dodal, "a nechali nás odísť." Jeho spoločník pán Parker povedal, že keď zbadal tie bizarné postavy, tak sa naľakal, až zamdlel. "Nepodobali sa na nijaké tvory, ktoré som dovtedy videl," povedal. "Mali striebristú pokožku a nemali oči. Namiesto úst mali úzke štrbiny a na miestach, kde by mali mať uši a nos, ali len drobné výrastky. Po tomto incidente sa s oboma mužmi porozprával Dr. Allen Hynek, známy astronóm a šéf skupiny vyšetrujúcej prípady výskytu UFO amerického vojenského letectva. Obaja muži súhlasili, že ich neskôr môžu podrobiť hypnóze, aby sa potvrdila pravdivosť ich výpovedí. Keď požiadali Dr. Hynka, aby sa k prípadu vyjadril, povedal nám: "Obaja zažili niečo také šokujúce, že to nevedeli presne vyjadriť slovami. Nech sa im už stalo čokoľvek, rozhodne to ovplyvnilo ich racionálnosť."

 Pôvodný zdroj uverejneného článku: UFO - Unidentified Flying Objects
http://ufo.jack.sk

 Originálny článok:  http://ufo.jack.sk/unos

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pôvodný zdroj uverejneného článku: UFO - Unidentified Flying Objects
http://ufo.jack.sk

 Originálny článok:  http://ufo.jack.sk/z-vtacej-perspektivy

Z vtáčej perspektívy...

*Veľký počet predpokladaných pozorovaní UFO pochádza od pilotov leteckých spoločností. Mnohí z nich možno neohlásili, čo videli, lebo nechceli, aby ich pokladali za bláznov. Väčsina ohlásených pozorovaní sa týka záhadných letiacich objektov, ktoré manévrujú a pohybujú sa rýchlosťami nedosiahnuteľnými pre bežné lietadlá. Potom sa stratia. A niekedy sa strácajú aj lietadlá s pilotmi, ktorí ich spozorovali...
Roku 1953 dvaja americký vojenskí piloti v prúdovej stíhačke F-89 prenasledovali UFO, pohybujúce sa veľkou rýchlosťou ponad jazero Superior na hranici medzi Kanadou a USA. Ich pohyby sledovali radarom. zrazu na obrazovke oba body, lietadlo i neznámy objekt, splynuli. Potom sa stíhačka stratila a UFO sa dostalo mimo dosahu radaru. Hoci okamžite vyhlásili pátranie vo vzduchu i na mori a pozorne prečistili kritickú oblasť, po stíhačke ani jej dvoch pilotoch nenašli nijaké stopy.

*Z druhej svetovej vojny sa dochovalo množstvo hlásení o záhadných svetielkujúcich guliach, ktoé sprevádzali lietadlá Spojencov pri náletoch na Nemecko. Dokonca pre ne vymysleli meno - "prízrační stíhači". Spojeneckí letci prepokladali, že musia byť nemeckého pôvodu. Novinová správa z decembra 1944 sa o nich zmieňuje ako o nemeckej najnovšej tajnej zbrani - "tajomných striebristých guliach, vznášajúcich sa vo vzduchu". Nemeckí piloti zažívali rovnaké stretnutia a naopak sa nazdávali, že čudné objekty vyrobili Briti alebo Američania.
Medzi ufológmi sa najväčšmi rozšírila teória, že to boli autamatické sondy vyslané z momotemskej materskej lode, ktoré mali za úlohu zbierať informácie o Zemi a vojenských technológiách pozmšťanov pred pripravovanou inváziou z vesmíru. Skutočné vysvetlenie je ale takisto nezvyčajné. svetielkujúce gule boli totiž guľové bleky; mali asi 25 cm v premere a vydávali oranžovú alebo červenú žiaru. Guľový blesk sa môže vynoriť celkom nečakane z oblakov, ale i z jasného neba a existuje len zopár minút, kým zanikne. Niektoré guľové blesky vybuchnú s hlasným treskom, iné sa jednoducho rozplynú vo vzduchu. Guľové blesky sú zvláštnym fenoménom, ktorý veda ešte celkom nepreskúmala. Zdá sa, že ich priťahujú prázdne priestory, ako sú vnútrajšky budov či kabíny dopravných prostriedkov. Niekedy ostro syčia alebo praskajú, inokedy zapáchajú ako skazené vajcia - jednoducho je to akési prírodné UFO.

*Skoro ráno 6. decembra 1952 poričík Sid Coleman sledoval radarovú obrazovku na svojom bombardéri B-29 pri lete na Mexickým zálivom. zrazu sa na nej zjavil svetlý bod a krátko po ňom ešte dva ďalšie. Tieto body sa však nepodobali na nijaké z objektov, ktoé dovtedy poručík Coleman na svojej radarovej obrazovke vedel. Okrem iného sa pohybovali neskutočnou rýchlosťou 8400 km/h. Vzápätí sa na navigátorovom radare zjavili ďalšie štyri svetelné body.
Jeden z bodov sa zľava rýchlo približoval k lietadlu, preto ďalší člen posádky bombardéra seržant Bailey začal pozorne sledovať cez priezor súmračnú oblohu. S úžasom zbadal, ako bok lietadla zaliala beláskavá žiara. Medztým sa na radorovej obrazovke vynárali ďalšie a ďalšie svetelné body. Vyzeralo to, akoby obkolesovali bombardér zo všetkých strán. Hore v pilotnej kabíne kapitán John Harter zbadal, ako dráhu lietadla vpredu križuje UFO, potom ďalšie. Zrazu sa obrátili a zamierili priamo k bombardéru. Keď sa k nemu priblíztili, vyrovnali si s ním rýchlosť a smer a chvíľu leteli paralelne. Asi desať sekúnd ho takto sledovali - pripomínalo to akúsi bizarnú hru na mačku a myš. Potom sa priamo pred očami užasnutej posádky menšie objekty rýchlo priblížili k väčšiemu a splynuli s ním. Veľké UFO potom odletelo preč neuveriteľnou rýchlosťou 14000 km/h.
Čo videla v to ráno posádka bombardéra? Skutočnosť, že na displeji radara sa zobrazili svetelné body, naznačovala, že ide o hmotné, reálne objekty. Posádla ich navyše na vlastné oči videla. jedným z vysvetlení bolo, že to museli byť rakety alebo prúdové lietadlá. Roku 1952 bola v plnom prúde kórejská vojna a americké vojenské letectvo podnikalo veľké množstvo skúšobných letov a raketových testov. Mohlo ísť o mimoriadne rýchle lietadlá s navigačnými svetlami, ktoré nie je ťažké pokladať za niečo záhadné. Mnohé správy o UFO sa zmieňujú o blikajúcich zelených, bielych a červených svetlách, ktoré by sa azda dali vysvetliť ako farebné navigačné svetlá na trupe lietadla.
Pravda, veci vždy nie sú také jednuduché, ako sa na prvý pohľad zdá, a hoci toto vystvetlenie pôsobí pomerne dôverihodne, ľuďom, ktorí videli UFO, nestačí.

*Roku 1988 pilot a posádka lietadla japonských aerolínií dva razi ohlásili, že vedeli na oblohe obrovské UFO v tvare lieskového orieška. V januári 1988 Boeing 747 smerujúci z Islandu do Japonska pri lete nad americkou Aľjaškou po dobu asi tridsiatich minút sprevádzal záhadný objekt. Kapitán Kenju Terauchi doslova povedal, že bol "veľmi veľký, asi dva razy väčší ako lietadlo". Keď sa objekt začal približovať k lietadlu, kapitán Terauchi sa spojil s letovou kontrolou a požiadal o povolenie vykonať v prípade potreby úhybný manéver. Povolenie dostal - objekt sa zjavil aj na radarovom displeji letovej kontroly. V riadiacom stredisku taisto nemali ani potuchy, o čo ide, no zdalo sa, že by objekt mohol pozostávať z troch menších telies letiacich v tesnej blízkosti. V súvislosti s týmto incidentom začalo prebiehať oficiálne vyšetrovanie, no nikdy nedospelo k nijakému záveru.

Pôvodný zdroj uverejneného článku: UFO - Unidentified Flying Objects
http://ufo.jack.sk

Žádné komentáře
 
Design By T!B0