Okultizmus

No to som sa tak hrabala na nete a som tam našla niečo čo ma celkom zaujalo, a teda rasy podľa ktorých sa delí "čarodejnícky" svet.

Obrazek

Víly:

Krásne, záhadné, fantastické, zvláštne. To sú víly. Ich krása siaha až do dávnych vekov. Víly sú neskonale jemné a vzácne bytosti. Nie všetky ženy v ich rodinách sa stávajú vílami pri narodení, niekedy sú roky považované za ľudí. Okolo nich sa vždy vznáša jemný nádych bledo modrej aury. Víly sú známe svojimi krásnymi, dlhými a starostlivo upravenými vlasmi. Vyznačujú sa vysokou schopnosťou liečiť rany a iné poranenia. Veľa energie spotrebujú na liečenie chorých a zranených. Sú veľmi príjemné spoločníčky a opatrovateľky. Avšak keď vílu znepokojíte alebo inak rozčúlite, vie sa zmeniť na hroznú beštiu, ktorá nemá zľutovanie. Víly sú bytosti na rozohraní medzi astrálnym a materiálnym svetom. Majú schopnosť zneviditeľniť sa a ich schopnosť zmámiť mužov tancom nie je len výmysel...


Obrazek


Anjeli:

Tieto astrálne bytosti sú absolútnou personifikáciou svetla. Nie vždy sa dajú poznať medzi inými rasami, žijú radšej sami a v ústraní alebo v jedinom meste anjelov, ktoré pomenovali jednoducho: Strieborné mesto. Ich typickou anatomickou odlišnosťou sú krídla, ktoré však môžu nechať ľubovoľne zmiznúť. Domovom anjelov je Svetlo a preto je aj všetka ich mágia čerpaná odtiaľ.

Upíri:

Temní, tajuplní, niekedy hrôzostrašní. To sú upíri. I keď panuje názor že sú zlí, majú vznešené vlastnosti. Obľubujú vznešené správanie, sú nadmieru inteligentní a vnímaví. Väčšinu druhov zvierat si dokážu podmaniť jedným pohľadom. Upíri sa prevažne pohybujú mimo svetla, niekedy v tieni iných rás. Nie sú predurčení len k zlu, hoci ich túžba po krvi je legendárna. Navzdory

Obrazek

všeobecnému presvedčeniu nie sú samotári, majú veľký zmysel pre umenie a kreativitu. Chránia si svojich blízkych a nadmieru veria v svoje schopnosti. Upíri sú asi najmenej početnou rasou na svete. Majú schopnosť premeniť ktoréhokoľvek príslušníka inej rasy na jedného z nich. Vzhľadom pripomínajú človeka, no ich telesná odolnosť a sila je omnoho vyššia. Najmocnejší z nich zvládli svetu. Majú vrodenú schopnosť levitácie a môžu vzdorovať gravitácii kedykoľvek si to zmyslia. Upíri inklinujú k mysticizmu a mágii temnoty.

Obrazek

Duchovia:

Duch je astrálna bytosť. Nie je to už ani úplná bytosť, je to duša mŕtveho človeka. Všetky rasy zostávajú po smrti tým čím boli za života. Jedine človek sa zmení. Ostane len duša – duch, telesná schránka sa rozpadne. Dokážu sa stelesniť v človeka ale len na krátku dobu. Niesu predurčený k zlu ale ani k dobru. Sami si vyberajú kam pôjdu. Niektorý sa uchýlia k iným rasám, ale len zriedka. Väčšinou sú voľne roztrúsený po svete a blúdia.

Ľudia:

Obrazek

Mnohými označovaný ako pán tvorstva, inými ako bezvýznamný smrteľník. Ľudia sú najbežnejšou rasou tohto sveta. Stretnete ich prakticky všade a nech sa obzrieme kamkoľvek, nájdeme ich stopy. To, že sú tak známi a rozšírení, však zďaleka neznamená, že sú slabí a zraniteľní. Práve naopak. Mnohí z najmocnejších čarodejníkov všetkých čias boli práve ľudia. Ich typickou vlastnosťou je nepredvídanosť, nápaditosť a prefíkanosť. Disponujú priemernou telesnou silou a žiadnymi špeciálnymi schopnosťami. Ľudia sú však jedinou rasou, ktorá sa môže naučiť akýmkoľvek zaklínadlám, z ktoréhokoľvek druhu mágie.

Elfovia:

Vznešená a starodávna rasa, ktorej pôvod a tradície sú pred svetom chránené nepreniknuteľným múrom tajomstva. Čas pre nich nehrá úlohu, pretože sú prakticky nesmrteľní. Skrývajú sa pred svetom, strážia si svoje súkromie a dbajú na zachovanie svojho elfského učenia a múdrosti.

Obrazek

Chránia a uznávajú všetko, čo je stvorené prírodou. Ich prístup k ostatným bytostiam je však otázny. Medzi ostatnými rasami nenachádzajú mnoho pochopenia a ich prístup je niekedy pokladaný za arogantný. Typický elf je podobne vysoký ako človek a jeho uši sú smerom nahor zašpicatené, je ale známe, že všetci elfovia sú krásni a majú ušľachtilé črty. Všetci príslušníci rasy majú mimoriadne dobre vyvinutý zrak a sluch. Elfovia sú majstrami prírodnej a elementárnej mágie.

Démoni:

 Obrazek

Je len málo bytostí, ktorí sa môžu odvážiť kráčať temnotou bez toho, aby sa stratili. Démon je taká bytosť. V ľudskom tele uväznená temná duša. Démon vedie večný boj sám so sebou: či podľahnúť volaniu temnoty, alebo vzdorovať a byť večne v strehu nie len pred svetom, ale hlavne pred sebou samým. Len málo sa jeho vzhľad odlišuje od človeka. Niekedy môže mať isté viditeľné znaky, ako napríklad krátke rohy, temne žiariace oči alebo chvost. Démon má prirodzenú schopnosť absorbovať energiu z temnoty a dokonale s ňou splynúť. V svetle však tiež nie je bezbranný, no necíti sa s ním spriaznený. Veľa ľudí si myslí že ptria k satanizmu, nie je to tak, k satanizmu patria diabli (sú to diably ktorý podľahli volaniu temnoty. Diabol a démon sú preto úplne rozdielne bytosti)

Vlkolaci:

Lykantropia. Sprvu vnímaná ako choroba, no po dlhom čase uznaná čarodejníkmi ako prirodzený proces splynutia so zvieraťom - vlkom. Vlkolak je bytosť pôvodne pochádzajúca z človeka, ktorá má všetky inštinkty a schopnosti vlka, no zachováva si humanitnú podobu. Počas splnu je vlkolak vo svojej najväčšej sile a pokiaľ nie je sám veľmi silnou osobnosťou, môže ho po dobu trvania splnu ovládnuť jeho esencia zvieraťa a vlkolak sa tak stane nekontrolovateľným. Nepremenený vlkolak sa líši od bežného človeka silnejším ochlpením a to aj napríklad na dlaniach, má typické jantárovo-žlté alebo svetlohnedé oči. Je silnejší ako človek a zvyčajne aj trochu vyšší. Niektorí vlkolaci sú dokonca aj obdarení magickými schopnosťami. Vlkolaci bývajú samotári. Ich splynutie s prírodou a jej mágiou je legendárna.

Obrazek


 

Samozrejme nie je to len o tom, okultizmus je oveľa hlbšia viera veľmi zvláštna a tajuplná a má naozaj niečo do seba. Je to niečo nadprirodzené magické, ťažko sa to dá opísať ale ak v to veríte ľahko pochopíte. Okultizmus, narozdiel od satanizmu je bezpečný, stáva sa že si ho ľudia som satanizmom mília ale sú nedzi nimi diametrálne rozdiely. Neviem viac čo by som k tomu, nejaké pripomienky píšte do komentárov. Vďaka

 

 
Design By T!B0