Mesiac

Kameň z Mesiaca je podvrh!

Kameň je umiestnený v múzeu v Amsterdame. Sem sa dostal po tom, čo ho v roku 1969 od amerického veľvyslanca Williama Middendorf dostal vtedajší holandský predseda vlády Willem Drees. Kameň údajne pochádza z prvého pristátia človeka na Mesiaci.


Moon


Bude treba prepísať učebnice dejepisu? Bádania geológov totiž ukázalo, že ide o podvrh! Nejedná sa o kameň, ale skamenelinu stromu, ktorá pochádza zo Zeme, nie z Mesiaca.Túto informáciu potvrdila aj hovorkyňa múzea Rijksmuseum Xandra van Gelderová, ktorá dohliadala na analýzy exponátu. Uviedla, že ide o falzifikát.

Bývalý americký veľvyslanec Middendorf, ktorý v súčasnosti žije na Rhode Islande, holandským médiám povedal, že kameň dostal od amerického ministerstva zahraničia. Na bližšie podrobnosti si však nemohol spomenúť.

Znamená to, že americkí astronauti na Mesiaci nikdy nepristál a všetko bolo len dobre nahraté divadlo? Falošný kameň by sa tak priradil k ďalším dôkazom, ktoré vesmírnej misie

Spojených štátov spochybňujú. Už predtým mnohí skeptici upozornili na podozrivé snímky oblohy bez hviezd, na niektoré tiene, ktoré na fotografiách z Mesiaca smerujú zlým smerom, alebo na americkú vlajku vlajúcu vo vetre, hoci na Mesiaci žiadny vzduch nie je.

Amsterdamskej múzeum má kameň poistený na pol milióna eur. Jeho skutočná hodnota je však päťdesiat dolárov. Geológovia tvrdia, že na prvý pohľad spoznali, že ide o falzifikát. Múzeum kameň získalo v roku 1988 po smrti bývalého premiéra Willema Dreesa.


Zdroj: Blesk.cz
Žádné komentáře
 
Design By T!B0